Press "Enter" to skip to content

Pedicure Leczniczy – Warszawa

Pedicure leczniczy to sprawdzona metoda na zdeformowane stopy, bolesne modzele czy pękające pięty. Czasami pielęgnacja domowa nie jest wystarczająca i należy skorzystać z usługi profesjonalisty. Przemęczone i obolałe stopy wpływają na stan naszych stawów, kolan, bioder i kręgosłupa. Jeżeli na stopie mamy bolesne zmiany, to chodząc koślawimy stopę, po to by uniknąć bólu – w efekcie nienaturalnie obciążamy kręgosłup i stawy.

Pedicure leczniczy, podobny jest do kosmetycznego, jednak ma szerszy zakres i wykonywany jest zwykle przez specjalistę podologa, czyli osobę zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób stóp. Poza obcięciem paznokci i usuwaniem warstwy naskórka na piętach, podczas tego rodzaju zabiegu eliminowane są także zmiany skórne, które powodują dokuczliwy ból i dyskomfort. W przypadku rozpoznania zmian, np.: modzele, odciski, brodawki wirusowe, wrastające paznokcie, omawiany jest cały przebieg terapii, leczenie, przyczyny powstania oraz w jaki sposób zapobiegać ich odnawianiu.

Na czym polega taki zabieg?

Pedicure leczniczy polega na prawidłowym obcięciu i oszlifowaniu paznokci, oczyszczeniu wałów okołopaznokciowych, usunięciu nadmiernych zrogowaceń ze strony podeszwowej stóp na początku skalpelem, dłutem, następnie całość wygładzona jest kapką ścierną o delikatnej gradacji. Usuwanie odcisków, modzeli wchodzi również w część pedicure leczniczego. Na koniec aplikowany jest odpowiednio dobrany preparat do rodzaju skóry stóp, a na paznokcie preparat ochronny, chroniący przed grzybami i bakteriami. Pod koniec zabiegu pacjent dostaje zalecenia oraz porady dotyczące pielęgnacji w domu i kosmetyków do stosowania. Pielęgnacja domowa jest bardzo istotna, dzięki niej efekt po wykonanym zabiegu będzie się utrzymywał, aż do kolejnej wizyty. Zabiegi takie jak pedicure medyczny w odróżnieniu od pedicure kosmetycznego wykonywane są bez moczenia stóp w wodzie. Do opracowywania stóp i zmiękczania naskórka podolog korzysta z odpowiednich narzędzi i preparatów. Wykorzystujemy tylko i wyłącznie sprzęt wysokiej jakości, stosujemy wielokrotnie testowane, certyfikowane preparaty. Nasze narzędzia używane w trakcie zabiegów są jednorazowego użytku lub wysterylizowane w autoklawie medycznym. Dzięki temu każdy pacjent jest u nas całkowicie bezpieczny.

Kto powinien korzystać z zabiegu pedicure leczniczego?

Taki zabieg przyda się zwłaszcza osobom, u których występują bolesne zmiany na stopach, oraz osoby których problemy ze stopami są uwarunkowane genetycznie. Jest to zabieg bezbolesny, którego założeniem jest przywrócenie stopom nie tylko estetycznego wyglądu, ale przede wszystkim zdrowia. Na pedicure leczniczy decydują się przede wszystkim cukrzycy, bo to oni narażeni są na powikłania w postaci stopy cukrzycowej. O stopy powinni szczególnie zadbać również osoby z nadwagą, osoby borykające się z deformacjami kostnymi, problemami skórnymi a także kobiety w ciąży. Częstotliwość wykonywania zabiegu ustalana jest indywidualnie, zalecany jest okres miedzy 4-8 tygodni.

Gabinet podologiczny Warszawa świadczy profesjonalne usługi z zakresu pedicure leczniczego. Dzięki regularnemu wykonywaniu podstawowego zabiegu podologicznego Twoje stopy zachowają najlepszą kondycję.  W celu skorzystania z naszych usług umów się na wizytę telefonicznie lub odwiedzając nasz gabinet. Na naszej stronie dostępny jest również cennik. Zapraszamy!