Press "Enter" to skip to content

Podolog – Żoliborz

Lokal na Żoliborzu jest w trakcie przygotowań. Tymczasem zapraszamy na Gocław w dzielnicy Praga-Południe w Warszawie.

Gabinet podologiczny Czas Na Stopy

ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 10 lok. 328
03-984 Warszawa

Telefon: +48 501 276 781
E-mail: czasnastopy@gmail.com

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 12:00 – 20:00
Wtorek: 09:00 – 20:00
Środa: 12:00 – 20:00
Czwartek: 09:00 – 20:00
Piątek: 09:00 – 20:00
Sobota: 09:00 – 14:00
Niedziela: NIECZYNNE

Korzystanie w dzisiejszych czasach z usług podologa nie jest takie popularne, jak na przykład w krajach zachodnich. Niestety, pod tym względem wciąż pozostajemy w tyle. Dlaczego?

Podolog Żoliborz – specjalista od wszystkiego!

Podolog, to osoba która zajmuje się zdrowiem i kondycją naszych stóp. Jak wiadomo, to właśnie stopy są „zwierciadłem” w którym można sprawdzić kondycję całego naszego organizmu. Dlatego więc często się zdarza, że to właśnie podolog jest naszym pierwszym źródłem informacji o zagrożeniu nieraz bardzo poważną chorobą.

Podolog, łączy w sobie umiejętności klasycznego kosmetyka i lekarza. Choć – delikatnie rzecz ujmując – żadnym z nich on nie jest. Może on jednak zajmować się kompletną pielęgnacją naszych stóp i może też przeprowadzać czynności lecznicze.

W niektórych sytuacjach, gdy wymagają tego realia i specyfika diagnozy, może się okazać, że umiejętności i wiedza podologa nie wystarczają. Co wtedy? Najczęściej kończy się to wysłaniem pacjenta do konkretnej przychodni specjalistycznej. 

W czym może nam pomóc podolog?

1. Nadpotliwość – to choroba związana ze zbyt dużym poceniem się stóp. Związane jest to z nieodpowiednią florą bakteryjną i – bardzo często – nieodpowiednimi nawykami.

2. Zespół stopy cukrzycowej – zespół ten, towarzyszy schorzeniom cukrzycy i nieleczony może zakończyć się amputacją kończyny.

3. Szereg defektów skórnych, takich jak modzele, odciski, kurzajki, pękająca skóra i wiele, wiele innych.

4. Problemy z paznokciami, które często wrastają „pod siebie”.