Press "Enter" to skip to content

Podolog – Bemowo

Lokal na Bemowie jest w trakcie przygotowań. Tymczasem zapraszamy na Gocław w dzielnicy Praga-Południe w Warszawie.

Gabinet podologiczny Czas Na Stopy

ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 10 lok. 328
03-984 Warszawa

Telefon: +48 501 276 781
E-mail: czasnastopy@gmail.com

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 12:00 – 20:00
Wtorek: 09:00 – 20:00
Środa: 12:00 – 20:00
Czwartek: 09:00 – 20:00
Piątek: 09:00 – 20:00
Sobota: 09:00 – 14:00
Niedziela: NIECZYNNE

Podologia to dość specyficzna nauka. Z jednej strony, wiąże ona w sobie wszystkie pozostałe specjalności a z drugiej – jest w naszym kraju (i często w Europie też) zwyczajnie niedoceniana. Szkoda, bo podolog to naprawdę wymagający zawód.

Kim jest podolog?

Podolog Bemowo to specjalista, który zajmuje się leczeniem stóp. Jak wiadomo, stopy to kończyna w której łączą się różne, ważne dla naszego ciała układy. Gdy z jednym z nich pojawia się problem, to nasze stopy zaczynają nas o tym informować.

Podolog nie jest lekarzem. Nie jest to też osoba odpowiedzialna za kosmetykę stóp. Przede wszystkim zawód ten łączy w sobie to, co charakterystyczne zarówno dla kosmetyki, jak też dla leczenia stóp. Z jednej strony, podolog Bemowo może zająć się kompleksową pielęgnacją stóp a z drugiej strony – może on skutecznie je leczyć w przypadku wystąpienia jakichkolwiek patologii bądź stanów chorobowych.

Podologia to nie tylko leczenie!

O ile w przypadku innych medycznych specjalności, najważniejsze jest pełne wyleczenie pacjenta, o tyle podolog Bemowo skupia się raczej na odpowiedniej profilaktyce. Czasami nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak niewiele trzeba zrobić, by zachować nasze stopy w najlepszej możliwie kondycji.

Profilaktyka w podologii, obejmuje w głównej mierze choroby związane z dermatologią. Chodzi tu przede wszystkim o takie zmiany jak modzele, odciski i szereg innych patologii. Rolą podologa jest więc nie tylko nakreślenie diagnozy, ale też przygotowanie – często długiej – drogi do pełnego wyleczenia.