Press "Enter" to skip to content

Podolog – Wilanów

Lokal na Wilanowie jest w trakcie przygotowań. Tymczasem zapraszamy na Gocław w dzielnicy Praga-Południe w Warszawie.

Gabinet podologiczny Czas Na Stopy

ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 10 lok. 328
03-984 Warszawa

Telefon: +48 501 276 781
E-mail: czasnastopy@gmail.com

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 12:00 – 20:00
Wtorek: 09:00 – 20:00
Środa: 12:00 – 20:00
Czwartek: 09:00 – 20:00
Piątek: 09:00 – 20:00
Sobota: 09:00 – 14:00
Niedziela: NIECZYNNE

Leczenie stanów chorobowych stopy, wiąże się z koniecznością posiadania specjalistycznej wiedzy na ten temat. Niestety, dopiero w zeszłym roku (styczeń 2015), zawód podologa został wpisany do krajowego rejestru zawodów. 

Kim jest podolog?

Podolog Wilanów, to specjalista z zakresu medycyny, który specjalizuje się w leczeniu chorób związanych z naszymi stopami. Choroby te mają często bardzo zróżnicowany przebieg. Niektóre obejmują budowę wewnętrzną stopy a inne – kwestie dermatologiczne. Dlatego podolog, musi być osobą która posiada dosyć szeroką wiedzę na temat powstawania różnych chorób i to nie tylko dermatologicznych.

Jak wygląda wizyta u podologa?

Podolog Wilanów, z reguły rozpoczyna każdą wizytę od wywiadu z pacjentem. Prawidłowo przeprowadzona rozmowa, da mu możliwość uzyskania niezbędnych informacji, które mogą mu się przydać przy ustalaniu diagnozy.

Kolejnym krokiem, będzie wprowadzenie danych do karty pacjenta (jeśli pacjent takiej nie posiada, podolog jest zobowiązany mu ją założyć). W karcie tej, będą pojawiać się wszelkie szczegółowe informacje na temat zauważalnych zmian w jednostce chorobowej.

Podolog Wilanów, jest również uprawniony do wykonywania najprostszych zabiegów., Często mają one formę pielęgnacyjną (np wycinanie różnych narośli, odcisków itp). Czasami jednak, są one zlecone przez innych lekarzy specjalistów, którzy skierowali danego pacjenta właśnie do podologa.

Jak widać, osoba podologa jest bardzo istotna dla naszego zdrowia. Problem polega na tym, że nie bardzo jesteśmy w stanie to docenić.