Press "Enter" to skip to content

Podolog – Targówek

Lokal na Targówku jest w trakcie przygotowań. Tymczasem zapraszamy na Gocław w dzielnicy Praga-Południe w Warszawie.

Gabinet podologiczny Czas Na Stopy

ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 10 lok. 328
03-984 Warszawa

Telefon: +48 501 276 781
E-mail: czasnastopy@gmail.com

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 12:00 – 20:00
Wtorek: 09:00 – 20:00
Środa: 12:00 – 20:00
Czwartek: 09:00 – 20:00
Piątek: 09:00 – 20:00
Sobota: 09:00 – 14:00
Niedziela: NIECZYNNE

Podologia, to bardzo ciekawa nauka. I nie chodzi tu tylko o to, że w Polsce jest ona jak na razie raczkująca. Chodzi przede wszystkim o to, że zajmuje się ona naszymi kończynami dolnymi a konkretnie – stopami. Są one zwierciadłem naszego organizmu, w którym doskonale widać różne patologiczne i chorobowe zmiany.

Kim jest podolog?

Podolog Targówek, to osoba która co prawda jest specjalistą w dziedzinie stóp, ich diagnozowania i leczenia, ale… nie jest traktowana na równi z innymi specjalistami. Tymczasem padolog, to ktoś, kto ma ogromną wiedzę i to obejmującą szereg specjalności.

Podolog Targówek, musi zdiagnozować nie tylko stan naszej stopy, ale też w pewnych przypadkach, musi skierować nas do określonego specjalisty. Jeśli zaś zajdzie taka potrzeba, wykonuje on zlecone przez innych specjalistów zabiegi.

Zawód podologa, zawodem przyszłości!

I choć na terenie naszego kraju, zawód podologa został wpisany do rejestru zawodów dopiero w styczniu 2015 roku, to cieszy się on niesłabnącą, choć jak na razie niewielką popularnością. Dlaczego tak jest?

1. Wielu potencjalnych pacjentów cierpiących na dolegliwości stóp, często nie zdaje sobie sprawy, że problem może być znacznie głębszy. Na przykład zwykły ból stopy, powiązany z jej charakterystycznym mrowieniem, może być zaczątkiem tak zwanej stopy cukrzycowej. 

2. Zawód podologa wciąż jest zawodem nieuporządkowanym. W niektórych krajach, mogą go wykonywać osoby z wykształceniem wyższym a w niektórych – można wykonywać ten zawód po specjalnym kursie.