Press "Enter" to skip to content

Podolog – Warszawa

Masz problemy ze stopami? Zależy Ci, żeby odzyskać komfort chodzenia i nienaganny wygląd swoich stóp?

Gabinet podologiczny Czas Na Stopy

ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 10 lok. 328
03-984 Warszawa

Telefon: +48 501 276 781
E-mail: czasnastopy@gmail.com

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 12:00 – 20:00
Wtorek: 09:00 – 20:00
Środa: 12:00 – 20:00
Czwartek: 09:00 – 20:00
Piątek: 09:00 – 20:00
Sobota: 09:00 – 14:00
Niedziela: NIECZYNNE

Gabinety podologiczne ostatnimi czasy zyskały dość sporą popularność. Słyną z kompleksowej usługi z zakresu profilaktyki i leczenia zmian patologicznych występujących w obrębie stóp. Stopa to w końcu podstawowy środek lokomocji. Specjalista podolog jest to osoba, która dba o to aby stopy były zdrowe. Zajmuje się samodzielnym rozpoznawaniem zmian patologicznych w obrębie kończyn dolnych i ich przyczyn. Prowadzi terapie, wykonuje zabiegi, które mają za zadanie przywrócenie prawidłowego funkcjonowania stóp i ich właściwego wyglądu. Przede wszystkim edukuje pacjenta, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja stóp w domu.

Jak już wiadomo zadaniem podologa jest wyeliminowanie schorzeń związanych ze stopami. Oferta gabinetu podologicznego jest bogata, znajdziemy tam takie zabiegi jak profilaktyka  stopy cukrzycowej (powikłanie po cukrzycy objawiające się niedostatecznym ukrwieniem stóp, zmniejszeniem czucia obwodowego, zmniejszającym wrażliwość bólową i spowalniającym gojenie się ran i owrzodzeń), wrastające paznokcie (wrastanie wewnętrznej krawędzi paznokcia w skórę),  leczenie grzybicy stóp i grzybicy paznokci (występowanie na stopach czerwonych, swędzących plam lub pęcherzyków, pojawiające się zmiany na paznokciach ), usuwanie kurzajek ( brodawki/kurzajki to zmiany skórne wywołane wirusem brodawczaka ludzkiego), leczenie nadpotliwości stóp. Pomaga też przy takich problemach jak pękające pięty, usuwanie modzeli i usuwanie odcisków. Wykonywana jest też rekonstrukcja płytki paznokciowej, zabieg polega na odtworzeniu paznokcia, który został uszkodzony. Zakłada również specjalne klamry na wrastające paznokcie. Dodatkowo zaopatruje w specjalne opatrunku, dobiera odpowiednie odciążenia. Do podologa można udać się na profilaktyczny zabieg podologiczny, czyli tak zwany pedicure leczniczy. Podczas takiego zabiegu dowiemy się jaka pielęgnacja domowa jest wskazana dl naszych stóp. Wizyta w celu wykonania zabiegu profilaktycznego wskazana jest raz na 6-8 tygodni.

Gabinet podologiczny Warszawa powstał w odpowiedzi na potrzeby pacjentów cierpiących na coraz bardziej szerzące się choroby cywilizacyjne takie jak cukrzyca, miażdżyca, przewlekła niewydolność żylna, otyłość czy wady postawy. Często to właśnie podolog, podczas wizyty w gabinecie podologicznym jako pierwszy zauważa nieprawidłowości i to on kieruje pacjenta do lekarza odpowiedniej specjalizacji w celu ustalenia diagnozy i leczenia.

Dzięki specjalistycznej edukacji i ciągłemu wzbogacaniu wiedzy oraz umiejętności zabiegi w naszym gabinecie są skuteczne i zgodne z najnowszymi metodami podologicznymi, a efekty terapii zadowalające. To właśnie tu kompleksowo leczymy wszelkie schorzenia stóp – różnica jest zauważalna już po pierwszej wizycie.

Oferta Warszawa podolog jest skierowana do każdego, zarówno dzieci jak i seniorzy mają problemy związane ze stopami. Zabiegi podologiczne nie mogą być kojarzone tylko ze względami estetycznymi. Jeżeli na swoich stopach zauważycie coś niepokojącego, nie zwlekaj umów się na wizytę w Warszawa gabinet podologiczny.

W Polsce podolog NFZ nie istnieje. Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje zabiegi wykonywane w obrębie stóp tylko, gdy przeprowadzają je ortopedzi, chirurdzy lub dermatolodzy. W wykazie świadczeń refundowanych nie ma zatem gabinetów podologicznych.  Niestety nie możemy liczyć na otrzymanie zwrotu kosztów za zabiegi odbywające się w Warszawa gabinet podologiczny.

Warszawa może pochwalić się wieloma profesjonalnymi gabinetami podologicznymi. Jak więc wybrać dobry gabinet podologiczny w Warszawie? Oferta gabinetów jest podobna. Podologia w Warszawie zaczyna być co raz bardziej rozwinięta. W dobrym gabinecie podologicznym zawsze przeprowadzana jest wstępna diagnostyka stanu stóp – na podstawie oględzin, przeprowadzony jest szczegółowy wywiad podologiczny, następnie podolog proponuje dalsze postępowanie pielęgnacyjne lub terapię. Istotne jest wykształcenie osoby, która nazywa się podologiem. Obecnie w Polsce, żeby został podologiem należy ukończyć studia licencjackie na kierunku kosmetologia ze specjalizacją podologia, lub po studiach pójść na roczne studia podyplomowe. Na rynku dostępne są również zawodowe kursy podologiczne.

Aby dobrze wybrać gabinet podologiczny i być zadowolonym z efektów pracy podolog Warszawa należy zawsze kierować się przede wszystkim doświadczeniem osoby wykonującej zabieg, stosowanymi metodami leczenia, zakresem usług, opiniami innych pacjentów oraz indywidualnym podejściem do każdego przypadku.

Wysoka jakość gabinetu podologicznego determinowana jest także obecnym w nim wyposażeniem. Profesjonalne kosmetyki, jakość narzędzi i akcesoriów, jak również dbałość o ich sterylność to klucz do rozpoznania dobrego gabinetu.

W celu zapisania się na konsultacje, zapraszamy do zakładki kontakt. Tam znajduje się nasz numer telefonu i dokładny adres gabinetu.